Loading…

Presidenti rikujton rolin frymëzues për çlirim të Mujë Krasniqit

  • 14/12/2016 | 13:00

Presidenti rikujton rolin frymëzues për çlirim të Mujë Krasniqit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, përmes një statusi në Facebook ka rikujtuar rolin e Mujë Krasniqit për çlirimin e vendit.

Ai ka thënë se Mujë Krasniqi, duke qenë ndër fytyrat e para të UÇK’së, u bë frymëzues i ushtarëve për të luftuar dhe vazhduar rezistencën për çlirimin e Kosovës.

“18 vjet më pas, sakrifica, veprat e tij dhe të bashkëluftëtareve, janë dëshmi e atdhedashurisë dhe frymëzim për gjeneratat e ardhshme.Është përgjegjësi e jona si institucione dhe qytetarë që të kujdesemi edhe më shumë për vlerat, për të cilat ata janë flijuar”, ka shkruar Thaçi/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë