Loading…

Presidenti kinez zbarkon në Moskë

  • 20/03/2023 | 13:10

Presidenti kinez zbarkon në Moskë

Presidenti kinez, Xi Jinping ka zbarkuar në Moskë për t’u takuar me Vladimir Putin.


Ata pritet të flasin për tregtinë dhe për lidhjet e tyre ekonomike në rritje.

Qeveria kineze ka dhënë pak detaje për atë që Xi shpreson të arrijë nga kjo vizitë. Para pushtimit, ai dhe Vladimir Putin deklaruan një “miqësi pa kufi”.

Kjo vizitë ishte paralajmëruar që disa javë ma parë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë