Loading…

Presidenti ka nxjerrë dekret për shpërndarjen e Kuvendit (Dokument)

  • 10/05/2017 | 16:31

Presidenti ka nxjerrë dekret për shpërndarjen e Kuvendit (Dokument)

Presidenti Hashim Thaçi, vetëm pak kohë pas votimit të mocionit nga deputetët për rrëzimin e qeverisë Mustafa, ka nxjerrë dekret me të cilin ka shpërndarë legjislaturën e pestë të Kuvendit të Kosovës.


Tani pas këtij vendimi, presidenti do të takojë lidershipin e partive politike, për të marrë vendim për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë