Loading…

Presidenti i Ukrainës ngre alarmin e fundit: Të mërkurën fillon sulmi rus mbi vendin tonë

  • 14/02/2022 | 21:16

Presidenti i Ukrainës ngre alarmin e fundit: Të mërkurën fillon sulmi rus mbi vendin tonë

Presidenti i Ukraines, Vladimir Zelensky, përmes një video në Facebook drejtuar popullit të tij, ka thënë se dita e mërkure, 16 shkurti, do jetë dita e sulmit rus ndaj Ukrainës, transmeto Gazeta Metro.


Përmes një video drejtuar qytetarëve të Ukrainës, Zelensky tha se “16 shkurti do të jetë dita e sulmit” ndaj Ukrainës nga Rusia.

“Na u tha se 16 shkurti do të jetë dita e sulmit. Ne do ta bëjmë atë një ditë uniteti”, tha presidenti ukrainas Zelensky.

“16 shkurti do të jetë dita e sulmit” ndaj Ukrainës nga Rusia, thuhet në një postim në faqen e Facebook të presidentit ukrainas, Vladimir Zelensky, që shoqëron një video drejtuar vendit të tij të hënën mbrëma./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë