Loading…

Presidenti i Sllovenisë vjen për vizitë në Kosovë

  • 25/11/2021 | 23:16

Presidenti i Sllovenisë vjen për vizitë në Kosovë

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor do të qëndrojë për vizitë të hënën në Kosovë, ndërsa një ditë me herët do ta vizitoj edhe Serbinë, përcjellë Gazeta Metro.


Vizitën Pahor do e nisë në Serbi të dielën, ndërsa në Kosovë vizitën e tij do e kryej të hënën, nuk dihet nëse kjo vizitë ka të bëjë me dialogun Kosovë-Serbi.

Ky njoftim është bërë i ditur përmes një komunikate për medie nga zyra e presidentit slloven, Pahor.

Sipas komunikatës, Pahor do të ketë një vizitë në Serbi të dielën, ndërkaq të hënën do të jetë në Kosovë, raportojnë mediet e huaja.

Gjatë kësaj vizite, presidenti slloven pritet ta takoi presidentetn e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministrin, Albin Kurti./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë