Loading…

Presidenti i Shqipërisë sot në Luginën e Preshevës

  • 07/03/2017 | 08:22

Presidenti i Shqipërisë sot në Luginën e Preshevës

Rrugët dhe sheshet e tre komunave shqiptare në Serbi, Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë tashmë janë stolisur me flamuj shqiptarë dhe me mesazhe për pritjen e presidentit të Shqipërisë Bujar Nishani.


 

Kjo po vlerësohet si njëra prej vizitave më historike në këto vende.

Prej ditës që është paralajmëruar, qytetarët e të tria vendeve janë duke e pritur me shumë dashuri, duke shpresuar se kjo vizitë do të fillojë ndryshimin për të mirë të gjendjes së shqiptarëve në Luginë, duke rivendosur vëmendjen e shtetit shqiptar në Luginë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë