Loading…

Presidenti i Lyonit i jep ultimatum Barcelonës për Depay

  • 29/09/2020 | 09:08

Presidenti i Lyonit i jep ultimatum Barcelonës për Depay

Presidenti i Lyonit, Jean-Michel Aulas, i ka dhënë Barcelonën kohë deri të premten ta kompletojë transferimin e Memphis Depay.


Përfaqësuesi i Holandës është njëri prej sulmuesve në listën e ngushtë të Barcelonës gjatë këtij afati kalimtar, i cili mbyllet të hënën, më 5 tetor.

Ai është dëshirë e trajnerit të ri të Barçës Ronaldo Koeman, nën urdhrat e të cilit ka luajtur deri vonë në ekipin kombëtar holandez.

Dhe Aulas e ka bërë të qartë se futbollistët e klubit të tij do të jenë në treg vetëm deri të premten.

“Lojtarët që nuk largohen deri të premten, do të mbesin në klub”, tha Aulas.

“Për ne, afati i fundit për blerjen e lojtarëve do të jetë e premtja. Të martën do t’ua sugjerojnë këtë trajnerit dhe drejtorit sportiv. Mendoj se kështu është drejt”, shtoi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë