Loading…

Preshevarët i shkojnë në zyre Thaçit, e skuqin me një kërkesë sfiduese

  • 19/10/2018 | 17:12

Preshevarët i shkojnë në zyre Thaçit, e skuqin me një kërkesë sfiduese

Përfaqësues nga shoqëria civile e Luginës së Preshevës janë pritur nga Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.


Presidenti Thaçi ka biseduar me ta për situatën aktuale po edhe për idenë e korrigjimit të kufijve, transmeton gazetametro.net

Thaçi gjithashtu ka vënë theksin në respektimin e vendimit të asaj pjese të dalë nga referendumi i vitit 1992.

Ndërsa, shoqëria civile e Luginës e ftoi Thaçin që ta vizitojë Luginën e Preshevës.

“Ju falënderoj edhe për ftesën për të marrë pjesë në promovimin e librit dhe në tryezën për promovimin e paqes në rajon.

Do t’i shqyrtojë të gjitha mundësitë për të marrë pjesë atje, për kohën që ju keni planifikuar”, ka thënë Thaçi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë