Loading…

Premtimet e VV’së ‘i morri era’: I afërmi i gruas së Konjufcës zgjidhet drejtor për monitorimin e ndërmarrjeve publike

  • 05/06/2023 | 12:17

Premtimet e VV’së ‘i morri era’: I afërmi i gruas së Konjufcës zgjidhet drejtor për monitorimin e ndërmarrjeve publike

Duket sikur, më shumë se dy vite pas ardhjes në pushtet, premtimet e Lëvizjes Vetëvendosje, se do ta luftojnë korrupsionin dhe nepotizmin, duket sikur ‘i ka marrë era’, shkruan Gazeta Metro.


Burime të Gazetës Metro, bëjnë më dije se, një i afërm i gruas së kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, më saktësisht nipi i saj, Valon Prebreza, është zgjedhur drejtor i Njësisë për Politika dhe Monitorim të Ndërmarrjeve publike te ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli.

Valon Prebreza dhe babai i tij, Enver Prebreza, kanë lidhje familjare me Aziz Bajqinca, i cili është babai i gruas së Konjufcës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë