Loading…

Prekazi, vendi i parë që Lushtaku viziton pas daljes nga burgu

  • 03/07/2017 | 19:41

Prekazi, vendi i parë që Lushtaku viziton pas daljes nga burgu

Sami Lushtaku ka vendosur që pas lirimit të tij dhe daljes nga burgu vizitën e parë ta bëjë në kompleksin memorial të Jasharajve në Prekaz.


Lushtaku që u shpall i pafajshëm nga shkalla e tretë e Gjykatës Supreme, në deklaratën e parë të tij për media, pas daljes nga burgu i sigurisë së lartë në Gërdoc, ka thënë se “po dal nga një burg dhe po futem në një burg tjetër”.

“Emocionet i kam në kulm. Unë kam kërkuar drejtësi për vete dhe për kolegët e mi që fatkeqësisht janë brenda. Unë për vete po dal prej një burgu e po hy në një burg tjetër”, pohoi Lushtaku.

Lexo edhe Lushtaku: Dola nga burgu, por po kthehem në një burg tjetër. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë