Loading…

Prekazi proteston për Ramush Haradinajn

  • 25/01/2017 | 13:58

Prekazi proteston për Ramush Haradinajn

Protestë për lirimin e Ramush Haradinajt u mbajt sot në memorialin e familjes Jashari në Prekaz.

Kjo protestë ishte e thirrur nga bashkëluftëtarët e liderit të AAK-së. Ndërsa, i pranishëm ishte edhe vëllau i ish-kryeministrit, Daut Haradinaj.

Ndryshe, kjo mbetet vetëm një nga protestat e shumta që kërkua lirimin e Haradinajt, i cili po mbahet në arrest nga autoritetet francese që nga 4 janari i këtij viti. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë