Loading…

‘Pranvera ruse në Serbi’: Pavarësia e Kosovës do të marrë fund më 1 shtator, thotë uebsajti i oligarkut të Putin

  • 16/08/2022 | 23:01

‘Pranvera ruse në Serbi’: Pavarësia e Kosovës do të marrë fund më 1 shtator, thotë uebsajti i oligarkut të Putin

Një uebsajt i drejtuar nga oligarku rus Konstantin Malofeev, i cili ka lidhje me Putinin, pretendon se më 1 shtator të këtij viti do të përfundojë pavarësia e Republikës së Kosovës, përcjell Gazeta Metro.


Artikulli i shkruar në këtë uebsajt propagandistik thotë se më 1 shtator Kosova do t’i vendosë disa masa anti-serbe, duke iu referuar masës së reciprocitetit.

Aty pretendohet se kjo masë do të shkaktojë trazira dhe ka rrezik që situata të shndërrohet në diçka shumë më serioze sesa thjesht protesta.

Po ashtu, në artikull përmendet edhe deklarata e ambasadorit rus në Beograd, i cili ka thënë se është e pashmangshme një bazë e përhershme ushtarake në Serbi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë