Loading…

Portugalia fiton thellë ndaj Zvicrës, kualifikohet në çerekfinale

  • 06/12/2022 | 21:56

Portugalia fiton thellë ndaj Zvicrës, kualifikohet në çerekfinale

Portugalia është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror.


Portugezët triumfuan 6:1 ndaj Zvicrës në 1/8 e finales, duke dominuar totalisht ndeshjen.

Goncalo Ramos shënoi golin e parë në minutën e 17-të të ndeshjes.

Në të 33-tën, Pepe dyfishoi epërsinë e ekipit të tij, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

Në të dytën u shënuan edhe pesë gola., shkruan Gazeta Express.

Fillimisht Goncalo Ramos shënoi në minutën e 51-të, kurse katër minuta më vonë Guerreiro e shënoi edhe golin e katërt.

Akanji e shënoi golin e nderit për helvetikët në minutën e 58-të të ndeshjes.

Goncalo Ramos e kompletoi hat-trickun e tij në minutën e 67-të.

Krejt në fund, Rafael Leao shënoi për rezultatin 6:1.

Ardon Jashari debutoi në këtë Botëror, kur u inkuadrua në minutën e 89-të të ndeshjes.

Kësisoj, Portugalia në çerekfinale do të përballet me Marokun, i cili e mposhti Spanjën pas ekzekutimit të penalltive.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë