Loading…

Poloni – Shqipëri, publikohen formacionet zyrtare

  • 27/03/2023 | 19:36

Poloni – Shqipëri, publikohen formacionet zyrtare

Shqipëria nis sonte ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, që do të mbahet vitin e ardhshëm në Gjermani.


Kombëtarja shqiptare do të luajë në udhëtim kundër Polonisë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet nga ora 20:45, në stadiumin “PGE Narodowy” të Varshavës.

Vlen të theksohet se kjo do të jetë ndeshja e parë për selektorin e ri të “Kuqezinjve”, Sylvinho.

Përveç tij, sonte te Shqipëria do të debutojë nga minuta e parë edhe Jasir Asani.

Në anën tjetër, Polonia hyn në këtë ndeshje pas humbjes ndaj Republikës së Çekisë në ndeshjen e parë të këtij cikli kualifikues.

Formacionet zyrtare:

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë