Loading…

Politikanët shqiptarë të pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të Trump

  • 20/01/2017 | 18:42

Politikanët shqiptarë të pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të Trump

Kryeparlamentari i Shqipërisë Ilir Meta dhe kreu i Grupit Parlamentarë të LSI-së, Petrit Vasili janë dy politikanët e vetëm nga Shqipëria që tashmë janë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump.


Ndonëse është përfolur shumë që në këtë ceremoni do jenë edhe disa emra të tjerë, si: Kreu i PD-së Lulzim Basha, Këshilltari i Presidentit për Mbrojtjen, Gjeneral Piro Ahmetaj, Ministri i Mirëqenies Sociale dhe i Rinisë Blendi Klosi, Deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati, Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu dhe Deputeti i mazhorancës në qarkun e Lezhës Eduart Ndocaj, kjo ende nuk është konfirmuar, shkruan gazetametro.net.

1-behgjet-pacolli

Nga ana tjetër është kreu i Aleancës Kosova e Re Behgjet Pacolli, i cili tashmë gjendet në këtë ceremoni. Ai, këtë e ka konfirmuar edhe me një fotografi të publikuar në rrjetin social Facebook.

Ndërsa i ftuar në këtë ceremoni ka qenë edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili nuk ka mundur të marrë pjesë për shkak të ndalimit që i ka bërë policia franceze./gazetametro.net  

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë