Loading…

Policia vazhdon me patrullime pak para hyrjes në fuqi të masave lehtësuese

  • 30/05/2021 | 23:20

Policia vazhdon me patrullime pak para hyrjes në fuqi të masave lehtësuese

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se po vazhdon implementimi i planeve policore me qëllim të ngritjes së mëtejme të sigurisë publike, parandalimit të krimit si dhe zbatimit të masave ndaj pandemisë.


Për t’i arritur këto synime, policia po vazhdon me patrullime gjatë 24 orëve në nivel vendi, thuhet në një postim në Facebook.

Ndryshe, nesër hyjnë në fuqi edhe zyrtarisht masat e reja antiCOVID-19, përfshirë heqjen e orës policore dhe punën e gastronomisë deri në orën 23:00.

Në 24 orët e fundit Kosova nuk ka regjistruar asnjë rast me vdekje nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 23 raste të reja.

Numri total i rasteve pozitive është 107.405 raste nga 609.350 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.243 raste të vdekjes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë