Loading…

Policia ua merr pikët 285 shoferëve

  • 15/01/2018 | 23:38

Policia ua merr pikët 285 shoferëve

Drejtori i Drejtorisë për Preventivë dhe Komunikacion Rrugor në Policinë e Kosovës ka treguar për dënimet e shqiptuara ndaj kundërvajtësve në ditët e fundit.


Jeton Rexhepi ka thënë se brenda 8 ditëve të fundit, janë dënuar 285 shoferë me masa mbrojtëse pikë negative.

Ai ka treguar në “Puls” të KTV-së se 81 shoferëve iu është ndaluar drejtimi i makinës me veprim motorik – 73 prej tyre 3 muaj e kanë të ndaluar, dy prej tyre i kanë deri në 6 muaj, 4 e kanë 6 muaj të plotë dhe dy prej tyre e kanë prej 6 deri 12 muaj.

LEXO EDHE: Me ligjin e ri, mund të dënoheni 1,500 euro në trafik

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë