Loading…

Policia shpjegon incidentin e zjarrit në Feronikel

  • 09/02/2017 | 23:36

Policia shpjegon incidentin e zjarrit në Feronikel

Një zjarr ka kapluar një pjesë të fabrikës së Feronikelit. Kjo si pasojë e një trafo stacioni të dalë nga sistemi.


Rastin për Gazeta Metro e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Kjo e fundit ka thënë se zjarri është lajmëruar nga zyrtarë të fabrikës rreth orës 20:41.

Ndonëse i gjithë objekti për një kohë ka mbetur pa rrymë, fatmirësisht Ahmeti thotë se nuk ka të lënduar nga ky incident. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë