Loading…

Policia për vrasjen në Gjakovë: Viktima s’kërkoi mbrojtje, s’ka pranuar as strehim

  • 10/08/2018 | 11:49

Policia për vrasjen në Gjakovë: Viktima s’kërkoi mbrojtje, s’ka pranuar as strehim

Policia e Kosovës me Prokurorinë Themelore të Gjakovës kanë mbajtur një konferencë për media, lidhur me vrasjen e dyfishtë që ndodhi të martën në Brekoc të Gjakovës, transmeton gazetametro.net.


Nënkoloneli, Ahmet Hasi, ka thënë se viktima në fjalë nuk ka kërkuar ndihmë, pasi sipas tij  e ka ndi vetën të sigurt pranë familjarëve.

‘Viktima nuk ka kërku ndihmë për siguri, pasi edhe ajo edhe vëllëzërit e saj janë ndi të sigurt në shtëpinë e tyre’ tha ai.

Edhe  Agim pula nga zyra për mbrojtjen e viktimave deklaroi se i kanë ofruar strehim viktimës por ajo nuk ka pranuar, me arsyetimin se është e strehuar tek vëllezërit e saj.

Ndërkohë, drejtori i policisë rajonale në Gjakovë, Hasiasi bëri të ditur edhe se i dyshuari ka pësuar lëndime serioze në kokë në momentin e arrestimit. Pra siç thotë ai, ka qenë në gjendje shumë të rëndë shëndetësore.

Në anën tjetër, Armend Zenelaj nga Prokuroria e Gjakovës ka thënë se tashmë kanë nisur hetimet ndaj të pandehurit Pjetër Ndrecaj.

‘Sic e dini dje ka nisur seanca dëgjimore, por është ndërprerë dje. I dyshuari dërgua për tretman mjekësor në QKUK. Në momentin që do të marrim info se gjendja e tij është përmirësuar, do të vazhdojë seanca dëgjimore’, ka shtuar Zenelaj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë