Loading…

Policia: Nuk ka pasur sonte shpërthime në Veri, janë vetëm mjete piroteknike

  • 07/12/2022 | 21:50

Policia: Nuk ka pasur sonte shpërthime në Veri, janë vetëm mjete piroteknike

Lidhur me raportimet e fundit në media, se ka ndodhur një tjetër shpërthim në Mitrovicën e Veriut, është deklaruar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për këtë rajon, Besim Hoti.


Sipas Hotit, nuk ka asgjë për t’u shqetësuar, pasi tha se bëhet fjalë për mjete piro-teknike.

“Bëhet fjalë për mjete piroteknike, nuk janë shpërthime që shkaktojnë efekte shkatërrimi, kanë efekte të zërimit, nuk ka lëndime. Kur flitet për Lagjen e Boshnjakëve, është një zonë jo një pikë e vetme”, ka deklaruar Hoti në RTV Dukagjini.

Kujtojmë se të martën ndodhën shpërthime të njëpasnjëshme në komuna veriore, si tentativë për ta penguar procesin e mbajtjes së zgjedhjeve për këto komuna.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë