Loading…

Policia jep detaje për shpërthimin që ndodhi në objektin e ‘Elektrokosmet’ në veri

  • 25/06/2022 | 08:36

Policia jep detaje për shpërthimin që ndodhi në objektin e ‘Elektrokosmet’ në veri

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për shpërthimin që ka ndodhur në objektin elektro-distribucionit në veri të Mitrovicës, gjatë ditës së enjte, shkruan Gazeta Metro.


Të enjten në rrugën Filip Vishnjiq, raportohet  se nga person-a të panjohur është hedh një mjet shpërthyes  në afërsi të objektit të elektrodistribuimit.

Në vende-ngjarje  ka dalë  njësiti për deminim i PK-së  dhe njësit tjera përkatëse.

Si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar disa vetura zyrtare të kompanisë, kabllot e tensionit të rrymës si dhe janë shkaktuar dëme materiale në objektin e elektrodistribuimit.

Nuk raportohet për të lënduar. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë