Loading…

Policia jep detaje për shkollën që u përfshi nga zjarri në Prishtinë

  • 07/11/2018 | 15:12

Policia jep detaje për shkollën që u përfshi nga zjarri në Prishtinë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje të reja në lidhje me zjarrin që përfishu shkollën në fshatin Koliq të Prishtinës, mëngjesin e sotëm.


Zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë për Gazetën Metro se nuk ka të lënduar dhe zjarri që përfshiu shkollën në fjalë, tashmë është lokalizuar.

E njëjta shton se bëhet fjalë vetëm për dëme materiale.

‘Rreth orës 12:30 kemi marrë infromatën për një rast zjarri në fshatin Koliq të Prishtinës, skatësisht në një shkollë.

Menjëherë njësitet policore dhe zjarrëfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Zjarri është lokalizuar, janë shkaktuar vetëm dëme materiale’, ka thënë Ahmeti.

Ende nuk dihet se cili ishte shkaktari i këtij zjarri./gazetametro.net.

Përfshihet nga zjarri një shkollë në Prishtinë |PAMJE

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë