Loading…

Policia jep detaje për aksidentin në Veternik

  • 04/12/2018 | 19:38

Policia jep detaje për aksidentin në Veternik

Policia e Trafikut e Rajonit të Prishtinës ka dhënë detaje rreth aksidentit që ka ndodhur sonte rreth orës 18:30 në hyrje të kryeqytetit.


Komandanti i Policisë së Trafikut për Rajonin e Prishtinës, Milaim Fejzullahu, tha se kemi të bëjmë me një aksident zinxhiror.

“Ka ndodhur një aksident zinxhiror, ku janë përfshirë gjashtë automjete”, tha Fejzullahu.

Si pasojë e këtij aksidenti ka edhe të lënduar.

“Nga informatat e para tre persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore”, shtoi Milaim Fejzullahu.

Shkaktar i aksidentit dyshohet të jetë mosmbajtja e distancës, tha për KALLXO.com komandanti i Policisë së Trafikut për Rajonin e Prishtinës.

Policia po merret me rastin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë