Loading…

Policia inspekton zbatimin e masave në zonën afër QKUK’së

  • 03/09/2021 | 21:57

Policia inspekton zbatimin e masave në zonën afër QKUK’së

Policia është duke inspektuar në zonën përreth QKUK-së për të parë nëse po respektohen masat kundër virusit Korona.


Këtë e kanë konfirmuar nga Zyra për Informim e Policisë Rajonale të Prishtinës të cilët kanë thënë se po punojnë bashkearisht me të gjitha subjektet që të parandalojnë përhapjen e virusit qoftë nga pakujdesia apo nga neglizhenca.

“Qëllimi jonë nuk është ndëshkimi, por parandalimi i përhapjes së virusit. E kuptojmë që është e domosdoshme lidhja njerëzore me njëri-tjetrin, por tani për tani duhet të respektojmë rekomandimet e kufizimet e vendosura pasi që ruajtja e shëndetit publik është një nga prioritetet e të gjithë neve”, thuhet në përgjigjen e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë