Loading…

Policia i ndal babadimrat e Prishtinës (Video)

  • 23/12/2016 | 21:43

Policia i ndal babadimrat e Prishtinës (Video)

Inspektorati i Komunës së Prishtinës në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë ndalur disa babadimra në sheshin qendror të Prishtinës, shkruan Gazeta Metro.


Nëse gjatë kësaj kohe rreth festave jeni mrekulluar me atmosferën që kanë sjellur babadimrat nëpër sheshin e kryeqytetit, me shumë gjasë nuk iu ka vajtur mendja se ata punojnë ilegalisht.

Sonte, në sheshin ‘Nënë Tereza’, Inspektorati i Komunës ka ndaluar disa persona për aktivitet ilegal. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Metro, një inspektor komunal.

Në vendin e ngjarjes, ishte edhe vetë kryeinspektori i Prishtinës, Salih Zyba. Ai ka shoqëruar zyrtarët komunal gjatë këtij aksioni, por nuk ka pranuar të prononcohet për gazetën.

Siç mirret vesh, babadimrat i ndaluar nga inspektorati, kanë rezultuar pa leje pune. Ndërsa, për arsyet shtesë të ndalimit, inspektorati nuk ka dhënë informacione.

Më poshtë, shihni videon e momentit kur Policia me Inspektoratin e Komunës ndalon babadimrat:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë