Loading…

Policia e Tiranës kap hajnin e xhepave të udhëtarëve të autobusëve

  • 02/01/2017 | 09:08

Policia e Tiranës kap hajnin e xhepave të udhëtarëve të autobusëve

Hajduti i xhepave të qytetarëve në autobusët e Tiranës është arrestuar nga policia ditën e djeshme. Ai është Ervis Tako 33 vjeç nga Durrësi, i dënuar më parë për vjedhje.


Ai u kap tek ish-Stacioni i Trenit, ku dyshohet t’i ketë vjedhur në autobus shtetasit A. M. 40 mijë lekë, raporton syri.

Gjithashtu këtij shtetasi, i është arritur t’i dokumentohet me prova ligjore se është autor i dyshuar i ngjarjeve si më poshtë:

– Më datë 31.05.2016, në rrugën “Asim Vokshi”, në autobusin urban të linjës së Tiranës së Re, shtetasit G. T., i ka vjedhur, vlerën monetare prej 95.000 lekësh

– Më datë 15.07.2016, pranë ish stacionit të trenit, në autobusin e linjës së Unazës, shtetases Amerikane B. P. C., i ka vjedhur portofolin me një shumë monetare prej 10.000 lekë dhe dokumente.

– Më datë 10.08.2016, tek ish stacioni i trenit, në autobusin e linjës së Unazës, shtetases E. M., i ka vjedhur vlerën monetare prej 80.000 mijë lekë dhe 130 euro.

Këtë aktivitet ky shtetas e kryente kryesisht tek stacioni i trenit në autobusët urbanë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë