Loading…

Policia e Kosovës shqiptoi 416 dënime trafiku në 24 orët e fundit

  • 10/01/2017 | 12:04

Policia e Kosovës shqiptoi 416 dënime trafiku në 24 orët e fundit

Për parregullësitë në trafik qytetarët e Kosovës vetëm në 24 orët e fundit kanë pranuar gjithsej 416 tiketa trafiku të shqiptuara nga Policia e Kosovës.


Gjatë ditës së djeshme nuk pati asnjë aksident me fatalitet, por aksidente me të lënduar u shënuan gjithsej 7, ndërsa aksidente pa persona të lënduar ishin 13, transmeton gazetametro.net

Poashtu Policia e Kosovës përmes raportit zyrtar një ditor bëri të dituar se ka kryer 6 arrestime, ndërsa ka dërguar 3 persona në mbajtje. /gazetametro.net.

Shikoni tabelën e këtyre statistikave:
 

Aksidente fatale

000
Aksidente me të lënduar 007
Aksidente pa të lënduar 013
Tiketa trafiku të shqiptuara 416
Arrestime 006
Në mbajtje 003

 

 

 

 

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë