Loading…

Policia e Kosovës ka bërë thirrje që mërgimtarët të shmangin pikën kufitare në Merdare

  • 31/07/2021 | 21:31

Policia e Kosovës ka bërë thirrje që mërgimtarët të shmangin pikën kufitare në Merdare

Transporti rrugor, është një ndër format që po shfrytëzohen nga mërgimtarët, për të ardhur në Kosovë.


E kryesisht të njëjtit janë duke shfrytëzuar pikë kalimin kufitar në Merdare.

Kjo po ndikon që të krijohen kolona të gjata të pritjes.

Këtë e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës, të cilët kanë thënë që për shkak të fluksit tepër të madh të udhëtarëve, pritjet janë shumë të gjata.

Sipas të dhënave të Policisë, pritjet në hyrje-dalje, aktualisht janë 200 deri në 240 minuta.

Kësisoj Policia e Kosovës, gjatë së shtunës ka kërkuar që nga bashkatdhetarët të shfrytëzohen pika të tjera kufitare.

Nëpër këto pika kufitare, pritjet janë dukshëm më të shkurta, sipas të dhënave të Policisë së Kosovës.

Sipas tyre, te Dheu i Bardhë, pritjet për hyrje janë maksimalisht deri në 50 minuta.

Njësoj, periudhë e shkurtër e pritjes, është edhe nëpër pikë kalime të tjera.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë