Loading…

Policia e Kosovës i rikthehet normalitetit

  • 17/04/2017 | 17:54

Policia e Kosovës i rikthehet normalitetit

Policia iu ka dhënë fund masave të rrepta të sigurisë që u vendoseën ditë më parë, pasi ndihej një kërcënim afër festës së Pashkëve.


Burime të gazetametro.net tregojnë se plani që parashihet shtim të forcave të sigurisë afër objekteve fetare, tashmë ka marrë fund, dhe Policia po operon me plan normal.

Ndryshe, shtimi i masave të sigurisë parashihet patrullime të mëdha, rritje të orarit të punës për policët dhe heqja e ditëve të pushimit, dhe ishte bërë pas paralajmërimeve se mund të ketë sulme terroriste në Kosovë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë