Loading…

Policia e Kosovës bllokohet në borë

  • 06/01/2017 | 22:04

Policia e Kosovës bllokohet në borë
Temperaturat e ulëta dhe reshjet e mëdha të borës kanë bërë që një ekip e Policisë Kosovës dhe disa qytetarë të bllokohen në pikën kufitare “Kapi” në Kamenicë.


Pikat kufitare ndodhet në kufi me Serbinë, pikë kjo që është bërë së voni pas marrëveshjeve të arritura në Bruksel, mes Kosovës dhe Serbisë. Pikë kjo, që është vetëm për qarkullimin e njerëzve jo edhe të mallrave.

Në vendin e ngjarjes kanë dal trupat e Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjegjësisht Batalioni i Parë i Brigadës së Reagimit të Shpejtë në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe Drejtorinë për Emergjenca dhe Shpëtim, raporton Periskopi.com

Periskopi raporton se FSK po bënë maksimumin që sa më shpejt të arrijë që t’i evakuojë qytetarët e bllokuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë