Loading…

Policia arreston pronarin e lokalit ku ndodhi vrasja në Tiranë

  • 21/10/2018 | 09:24

Policia arreston pronarin e lokalit ku ndodhi vrasja në Tiranë

Policia e Shtetit ka vënë në pranga mbrëmjen e djeshme Redi Popeskun, pronarin e barit në ish Bllok, ku ndodhi edhe përplasja e rëndë me armë, në të cilën mbetën të vrarë Fabiol Gaxha, bodiguard i Ervis Martinajt, si dhe u plagos ky i fundit, bashkë me shtetasin Eljon Hate.

Popesku ishte i pranishëm gjatë përplasjes me armë në ambientet e lokalit në pronësi të tij dhe u shoqërua në polici për t’u marrë në pyetje dhe për të dhënë versionin e tij të ngjarjes.

Megjithatë mbrëmjen e djeshme ai kë përfunduar në pranga, pasi këtë herë akuzohet për prishje të provave dhe dëshmi të rreme, me qëllim fshehjen e ngjarjes.

Më datë 4 Tetor, në barin e Redi Popeskut në ish Bllok ndodhi një përplasje me armë, ku pjesëtari i Forcave Komando, Mervjol Billo qëlloi dhe vrau shtetasin Fabjol Gaxha, si dhe plagosi Ervis Martinajn, një emër i njohur për policinë, dhe Eljon Haten.

Policia ka ngritur pista të shumta hetimi, për të zbardhur këtë ngjarje, ndërsa aktualisht ka arrestuar shtetasit Ervis Martinaj dhe Eljon Hate, ndërsa ka shpallur në kërkim komandon Mervjol Billo dhe Ervin Matën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë