Loading…

Policia: Aktivistja që u arrestua në protestën e djeshme hodhi koktej molotovi në drejtim të Qeverisë

  • 02/12/2022 | 10:46

Policia: Aktivistja që u arrestua në protestën e djeshme hodhi koktej molotovi në drejtim të Qeverisë

Dje në Prishtinë u protestua kundër vrasjes së grave, pas tragjedisë me 35-vjeçaren shtatzënë tek QKUK-ja.


E dje në pranga përfundoi një aktiviste.

Sipas policisë, e njëjta u arrestua pasi që dyshohet se ka hedhur koktej molotovi në drejtim të objektit të Qeverisë.

Zjarri është shuar nga njësitë policore. E dyshuara me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë