Loading…

Polica nuk e ka kapur akoma “turkun” e Prishtinës që gjuajti 21 plumba në drejtim të Ardi Pajazitit

  • 04/10/2020 | 17:08

Polica nuk e ka kapur akoma “turkun” e Prishtinës që gjuajti 21 plumba në drejtim të Ardi Pajazitit

Ndonëse terrorizoi Prishtinën me shkrepjen e 21 plumbave në drejtim të Ardi Pajazitit, vëllait të Andit, i njohur si “italiani”, Hamdi Novobërdaliu me nofkën “turku” ndodhet ende në arrati.


Rasti ndodhi teksa vetura e Ardi Pajazitit ishte në lëvizje dhe u filmua nga personat që e panë ngjarjen me sy.

Rasti është raportuar edhe në Policinë e Kosovës dhe ndonëse kanë kaluar disa ditë nga ky incident, “turku” ndodhet akoma në arrati.

Ndryshe, Hamdi Novobërdaliu – “turku” në vitin 2018  ishte dënuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë, me katër vjet burg për vrasje të rëndë në tentativë dhe armëmbajtje pa leje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë