Loading…

Pogaçe në tigan: Një mënyrë interesante përgatitjeje

  • 05/10/2022 | 12:06

Pogaçe në tigan: Një mënyrë interesante përgatitjeje

Pa furrë, bëni një pogaçe ose simite për sandviçë.


Përbërësit:

▪ 250 ml ujë të vakët
▪ 1 luge sheqer
▪ 5 g maja të thatë
▪ 450 g miell të butë
▪ 1 luge kripe
▪ 4 lugë vaj

Përgatitja:

Në një enë përzieni miellin, majanë dhe sheqerin, më pas shtoni pak ujë të ngrohtë dhe ngjishni brumin. Vetëm më pas shtoni kripë, shtoni më shumë ujë dhe vazhdoni të ngjishni brumin derisa të përftoni një masë kompakte.

Zhvendoseni në një sipërfaqe të spërkatur me miell dhe ngjisheni derisa brumi të zbutet. I jepni formën e topit, e ktheni në enë dhe e shtoni shumë pak vaj, më pas e lyeni në sipërfaqen e topit.

Mbylleni hermetikisht dhe lëreni të qëndrojë dhe të bymehet për rreth një orë e gjysmë.

Pas kësaj, shtrini brumin në një sipërfaqe të lyer me vaj dhe mbulojeni. Nxehni një tigan të lyer me vaj në zjarr mesatar, vendoseni brumin në të, e shtypeni lehtë me duar për ta shtrirë mbi tigan dhe mbulojeni.

Piqeni derisa pjesa e poshtme e bukës të marrë ngjyrë të artë, më pas kthejeni në një pjatë të lyer me vaj dhe e vendosen sërish në tigan që të piqet edhe nga fundi.

Ju bëftë mirë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë