Loading…

Poeti shqiptar pjesëmarrës në festivalin ndërkombëtar të poezisë në Itali

  • 10/06/2017 | 08:35

Poeti shqiptar pjesëmarrës në festivalin ndërkombëtar të poezisë në Itali

Poeti dhe studiuesi i njohur, Agim Vinca, do të marrë pjesë në Festivalin Ndërkombëtar të Poezisë “Voix vives de Méditerranée” (Zëra të gjallë nga Mesdheu)

Ky festival do të mbahet nga data 10 deri më 12 qershor të këtij viti në Gjenovë të Italisë.Gjatë qëndrimit në këtë festival autori do t’i lexojë vargjet e tij para publikut në origjinal, kurse në italisht ato do të interpretohen nga aktorët vendës.

 Poezitë e Agim Vincës në italisht janë përkthyer nga përkthyesja dhe studiuesja Blerina Suta, pedagoge e letërsisë në Universitetin e Elbasanit dhe të Napolit.
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë