Loading…

Podujevë, situatë alarmante e arsimit të mesëm (VIDEO)

  • 12/02/2017 | 22:45

Podujevë, situatë alarmante e arsimit të mesëm (VIDEO)

11’ta dhe 12’ta në Komunën e Podujevës ka shqetësuar në masë të madhe banorët e kësaj ane.

Sipas qytetarëve, arsimi i dobët është si shkak i nepotizmit dhe kualifikimit të  ulët të personelit arsimorë, transmeton Tribuna Channel.

Për opozitën në këtë notë mesatare ka ndikuar gjimnazi ‘Aleksandër Xhuvani’ që ka një rezultat më të mirë nga dy shkollat tjera të mesme ‘Fan Stilian Noli’ dhe ‘Isa Boletini’ nuk kanë arritur as në notën 2 mesatare.

PDK për këtë situatë fajëson komunën duke thënë se shkollat janë shndërruar në qendra sociale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë