Loading…

Po voziste makinën e prindërve, 12-vjeçari vdes pasi përplaset me kamionin

  • 12/02/2022 | 09:50

Po voziste makinën e prindërve, 12-vjeçari vdes pasi përplaset me kamionin

Një fëmijë 12 vjeç ka humbur jetën pasi një makinë që po drejtonte u përplas në Republikën e Irlandës.


Makina, e cila i përkiste prindërve të djalit, u përplas me një kamion pranë fshatit Adare, County Limerick, pak para orës 02:00 me orën lokale të së premtes, 11 shkurt.

Wiktor Chojecki, prindërit e të cilit mendohet se janë polakë, ishte vetëm dhe drejtonte makinën.

Shoferi i kamionit, një burrë rreth të 40-tave, nuk u plagos rëndë, por mësohet se është në gjendje shoku.

Policia irlandeze ka rrethuar vendin e ngjarjes për ekzaminim mjeko-ligjor.

Ata bëjnë apel që të dalin dëshmitarët apo shoferët me pamjet e kamerave në mënyrë që të përcaktohet shkaku i aksidentit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë