Loading…

Po ndiqte të burgosurin që u hodh nga dritarja e spitalit, oficeri rrëzohet dhe përfundon në koma

  • 21/09/2023 | 17:08

Po ndiqte të burgosurin që u hodh nga dritarja e spitalit, oficeri rrëzohet dhe përfundon në koma

Ndjekja e një të dënuari që u arratis nga spitali “San Paolo” i Milanos, i ka kushtuar shtrenjtë një oficeri policie në Itali.


Efektivi Carmine De Rosa (28 vjeç) u përpoq të ndalonte të burgosurin palestinez Mordjane Nazim, që u hodh nga një dritare në katin e dytë të spitalit, por duke u hedhur nga lartësia ka goditur kokën dhe ndodhet në gjendje kome.

Ai i është nënshtruar një operacioni pasi ka pësuar lëndime në vertebrat e qafës.

Pasi u rrëzua, ai fillimisht nuk dukej të ishte në gjendje aq të rëndë saqë arriti vetë në urgjencën e spitalit, por më pas gjendja e tij u përkeqësua.

I burgosuri palestinez mbërriti në spital të mërkurën në mbrëmje pasi u plagos në një debat me disa shokë të burgosur, por u arratis nga dritarja e banjës. Kur policët që e ruanin, me sa duket ishin dy prej tyre, e kuptuan se ai ishte mbyllur brenda, hapën derën me forcë.

Në atë moment oficeri De Rosa u ngjit mbi dritare, duke u rrëzuar nga rreth dhjetë metra lartësi.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë