Loading…

Po kaloni ditë të nxehta, ja disa koktej freskues, super të thjeshtë

  • 02/07/2022 | 08:13

Po kaloni ditë të nxehta, ja disa koktej freskues, super të thjeshtë

Tani që vera po na pushton në çdo qelizë, na duhet një koktej i freskët, e mbi të gjitha i thjeshtë. Mund t’i bëni kurdo, pas një dite të gjatë pune, në një date të këndshëm në shtëpi, apo edhe për të shijuar një komedi në Netflix.


Më poshtë, do të gjeni 3 të tillë.

Përbërësit:

3 feta kastravec

3 gjethe borzilok

½ lugë çaji sheqer

1 masë gin

½ filxhan me akull

½ masë tonik

Pak lëng limoni

Përgatitja:

Në një gotë hidhni pak sheqer dhe gin. Përziejeni derisa sheqeri të bëhet njësh me gin-in. Hidhni 2 feta kastravec dhe 2 gjethe borzilok, pastaj shtoni akull, tonik, lëng limoni. Në fund, dekorojeni me fetën e mbetur të kastravecit dhe gjethen e borzilokut.

Jungle Bird

Përbërësit:

2 masa rum

¾ masë aperitiv italian

2 masa lëng ananasi

¼ masë shurup

¼ masë lëng lime i freskët

Përgatitja:

Vendosni përbërësit në një shaker dhe tundeni. Në fund, hidheni në një gotë kokteji dhe shtoni pak ananas dhe lime.

Citrus Paradise

Përbërësit:

1.5 masë grey goose

0.75 masë lëng portokalli

½ lugë çaji sheqer

1 masë Orange Soda

Përgatitja:

Kombinoni të gjithë ingredientët në një gotë. Përziejini dhe shtoni Orange Soda.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë