Loading…

Plot ndryshime: Lexoni parashikimin e motit për sot dhe ditët e javës në vazhdim

  • 14/04/2019 | 23:32

Plot ndryshime: Lexoni parashikimin e motit për sot dhe ditët e javës në vazhdim

Prishtina Weather njofton se mot i ndryshueshëm edhe gjatë javës në vijim, priten edhe reshje lokale shiu, transmeton Gazeta Metro.


Moti gjatë ditës së sotme do të jetë kryesisht me vranësira, kurse gjatë pasdites dhe në mbrëmje priten reshje lokale shiu.

Temperatura minimale prite të jetë 4 gradë celsius, kurse ajo maksimalja pritet të jetë 14 gradë Celsius, transmeton Gazeta Metro.

Moti gjatë ditëve në vijim:

16.04 – Vransira dhe intervale me diell. Pasdite mundësi për riga lokale shiu.

17.04 – Kryesisht me diell, pasdite dhe në mbrëmje vransirat do të shtohen.

18.04-19.04 – Të enjten kryesisht me vransira. Pasdite priten reshje lokale shiu me mundësi edhe për bubullima. Të premten vransira dhe intervale me diell, e pasdite mundësi për riga lokale shiu.

Do të fryj erë mesatare nga verilindja 2-8m/s.

Shtypja atmosferike gradualisht do të rritet mbi vlera normale./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë