Loading…

Plas sherri në kampin e Francës: Përplasen Mbappe dhe Giroud

  • 10/06/2021 | 11:03

Plas sherri në kampin e Francës: Përplasen Mbappe dhe Giroud

Kilyan Mbappe dhe Olivier Giroud janë përplasur në një zënkë.


Sipas “L’Equipe”, Kilyan Mbappe dhe Olivier Giroud ishin përplasur gjatë stërvitjes së Kombëtares së Francës aq shumë saqë ishte dashur që të ndërhyjë selektori, Didier Deschamps.

Arsyeja ishte që Mbappe ishte tejet i mllefosur pasi Giroud kisthe deklaruar pas dy golave ndaj Bullgarisë që gjërat do të shkonin më mirë nëse Mbappe do ta pasonte topin.

Giroud pas ndeshjes kishte deklaruar se atij nuk i vinin pasime.

“Ndonjëherë ju bëni vrapime por topi nuk vjen, ndoshta do të kishim gjetur më mirë njëri-tjetrin, kjo është e gjitha”, tha Giroud.

Sipas artikullit, Mbappe dëshironte të thërriste dhe një konferëncë për shtyp, por me ndërhyrjen e Deschamps gjërat janë qetësuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë