Loading…

Plane për vikend? Moti që do ta keni nesër

  • 05/10/2018 | 20:12

Plane për vikend? Moti që do ta keni nesër

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë ditën e nesërme.


Sipas njoftimit të Institutit Hidrometerologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot me diell por me vranësira të shpërndara, shkruan gazetametro.net

Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet ndërmjet 19-23 gradë.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-23gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të ketë luhatje, por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-6 m/s”, njofton IHMK. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë