Loading…

Plagosja në Prishtinë: Të dyshuarit identifikohen, gjenden në arrati

  • 28/03/2023 | 10:45

Plagosja në Prishtinë: Të dyshuarit identifikohen, gjenden në arrati

Mbrëmë në rrugën “Qamil Hoxha” në Prishtinë, një person është plagosur me armë zjarri ndërsa një tjetër është therur me thikë. Ata deklaruan që janë sulmuar nga tre persona, të cilët më pas janë larguar nga vendi.


Zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj, tha për Express se të dyshuarit tashmë janë identifikuar mirëpo ndodhen ende në arrati.

“Prokuroria ka iniciuar rast për hetim dhe në koordinim me policinë është duke i ndërmarrë veprimet e nevojshme hetimore. Personat e dyshuar të përfshirë në këtë rast janë identifikuar, aktualisht gjenden në arrati”, ka thënë Ulaj.

Sot, përmes raportit 24-orësh, Policia ka njoftuar se të lënduarit gjenden në QKUK për tretman mjekësor dhe janë duke u siguruar nga njësitet policore.

“Rr. Qamil Hoxha, Prishtinë, 27.03.2023 – 20:17. Dy meshkuj kosovarë janë dërguar në emergjencë pasi dyshohet se njëri ishte plagosur me amë zjarri dhe tjetri kishte lëndime nga mjeti i mprehtë thikë. Sipas tyre incidenti ka ndodhur pasi janë sulmuar nga tre të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët pas sulmit janë larguar nga vendi i ngjarjes dhe gjenden në arrati. Viktimat gjenden në QKUK për tretman mjekësor dhe janë duke u siguruar nga njësitë policore. Rasti është duke u hetuar.”

 

Dy persona të plagosur në qendër të Prishtinës, policia jep detaje: Identifikohen të dyshuarit

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë