Loading…

” Pishpirik je vet” ” Lumez ik”, disa nga thirrjet e qytetarëve në protestë | FOTO/VIDEO

  • 29/08/2018 | 18:47

” Pishpirik je vet” ” Lumez ik”, disa nga thirrjet e qytetarëve në protestë | FOTO/VIDEO

“Hashim edhe ti je qasi” ” pishpirik je vet” ” lumez- ik” janë këto disa nga thirrjet që qytetarët protestues po brohorasin në rrugët e kryeqytetit.


Para prokurorisë, protestuesit lëshuan disa incizime të përgjimeve të aferës pronto. Tani protestuesit po i drejtohen objektit të qeverisë.

Është protesta e dytë që po mbahet për këtë çështje, pasi një e tillë u mbajtë edhe javën e kaluar.

Ndërkohë, përveç shkarkimit të Lumezit, protestuesit po kërkojnë edhe nisjen e vettingut në sistemin e drejtësisë në vend./Gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë