Loading…

“Pishina e dreqit”, pishina më e frikshme dhe më e bukura njëkohësisht

  • 06/12/2021 | 21:52

“Pishina e dreqit”, pishina më e frikshme dhe më e bukura njëkohësisht

Në lumin Zambezi, përgjatë ujëvares së famshme Viktoria, ndodhet pishina natyrale e cila quhet “Pishina e dreqit”, shkruan Gazeta Metro.


Për të arritur deri të kjo pishinë, turistët duhet të ngjiten nëpër shkëmbinj, pastaj të ecin apo dhe të notojnë në lumë. Ndërkaq, kur të arrijnë në tehun e pishinës, vetëm guximtarët hidhen aty dhe lejojnë që uji i lumit t’i bartë deri në tehun e ujëvarës.

Shpëtimtarët e angazhuar nga pushteti në Zambi çdo vit kujdeset që turistët të mos shkojnë shumë larg me aventurat e tyre, sepse përpjekjet e tilla do të rezultonin me vdekjen e sigurt.

Kjo pishinë konsideroet si më e bukura por edhe më e rrezikshmja njëkohësisht./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë