Loading…

Pingpongistët Fatih Karabaxhak dhe Kreshnik Mahmuti përfundojnë garimin në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

  • 28/06/2022 | 23:26

Pingpongistët Fatih Karabaxhak dhe Kreshnik Mahmuti përfundojnë garimin në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Edhe pingpongistët Fatih Karabaxhak dhe Kreshnik Mahmuti kanë përfunduar garimin në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.Të dy garuan gjatë tërë ditës pasi ishin të ndarë në grupe.


Karabaxhak ndodhej në grupin 6, të cilin e përbënin edhe francezi, Bastien Rembert, Federico Giardi i San Marinos dhe Niagol Stojakov i Italisë.

Mahmuti ishte në grupin 7 me grekun Ioanis Sgoropoulos, Marko Jevtoviq nga Serbia dhe Aboubaker Bourass i Tunizisë, shkruan KOK.

As Mahmuti e as Karabaxhak nuk arritën të kualifikohen për në fazën tjetër, pasi pësuan humbje në të tri përballjet.Veçohet vetëm sfida e Karabaxh me garuesin e San Marinos, ndaj të cilit fitoi dy sete kundrejt katër të kundërshtarit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë