Loading…

Piloti nuk përmbahet, kapet duke shikuar pornografi gjatë një fluturimi

  • 30/05/2021 | 23:43

Piloti nuk përmbahet, kapet duke shikuar pornografi gjatë një fluturimi

Një ish-pilot për Southwest Airlines u dënua një vit me kusht dhe 5.000 dollarë gjobë për një akuzë federale për kryerjen e veprimeve “të ndyra ose të pahijshme” gjatë një fluturimi.


Një ish-pilot kohët e fundit u deklarua fajtor për shikimin e mediave pornografike dhe duke ekspozuar veten para oficerit të parë femër gjatë fluturimit.

Michael Haak, 60-vjeç, u shpall fajtor të premten për akuzën dhe pranoi se kishte shikuar pornografi duke u ekspozuar ndaj oficerit të parë femër gjatë fluturimit.

Më 10 gusht 2020, pasi aeroplani arriti lartësinë e fluturimit, Haak nga Longwood, Florida, “doli nga ulësja e pilotit dhe ndërsa ishte ende në kabinën e avionit, shikoi media pornografike në një laptop,” sipas prokurorëve federalë në Maryland.

Departamenti i Drejtësisë shtoi se “Haak më tej u angazhua në sjellje të papërshtatshme në kabinën e pilotit”, ndërsa oficerja e parë vazhdoi detyrat e saj gjatë fluturimit. Ai dhe oficerja e parë nuk ishin takuar kurrë para fluturimit.

Aeroplani po udhëtonte nga Aeroporti Ndërkombëtar i Filadelfias për në Aeroportin Ndërkombëtar të Orlandos.

Një zëdhënës i Southwest Airlines tha se Haak ishte larguar nga linja ajrore përpara se incidenti të sillej në vëmendjen e kompanisë.

Incidenti nuk është sfida e vetme me të cilën Southwest Airlines është përballur kohët e fundit. Më 23 maj, një stjuardesë e fluturimit u godit në fytyrë nga një pasagjer, i identifikuar si Vyvianna Quinonez, 28-vjeç, në një fluturim nga Sacramento drejt San Diegos.

Incidenti shkaktoi vendimin e fundit të Southwest Airlines për të ndaluar shpërndarjen e pijeve alkoolike në fluturime. Kreu i operacioneve të fluturimit të Southwest, Sonya Lacore, shkroi në një memo që “bazuar në rritjen e ndërprerjeve të pasagjerëve në fluturim, ajo ka marrë vendimin për të ri-vlerësuar rifillimin e shërbimit të alkoolit në bord”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë