Loading…

Piloti hero: Ukrainasi sakrifikohet për të shkatërruar tanket ruse

  • 17/03/2022 | 17:55

Piloti hero: Ukrainasi sakrifikohet për të shkatërruar tanket ruse

Në një video që ka dalë së fundmi nga Ukraina, dy aeroplanë sulmojnë një konvoj mjetesh ruse, ku më pas njëri nga ta bie në tokë teksa tjetri lëshon bombë mbi rusët, shkruan Gazeta Metro.


Qyteti verior i Kherson, në ditët e para të luftës, duket se ka qenë skenë e një operacioni të dy aeroplanëve luftarakë ukrainas.

Njëri prej avionëve e lëshon një bombë mbi konvojin duke shkaktuar një shpërthim të madh që duket se i ka shkaktuar dëme të mëdha rusëve.

Aeroplani tjetër vërehet se gjatë sulmit është kundërsulmuar nga anti-ajrorët rusë dhe më pas rrëzohet në tokë.

Kherson ka rënë që në ditët e para të luftës, me shkatërrime të shumta pas sulmeve të ashpra ruse./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë