Loading…

Piktura vajore, pothuajse ‘të gjalla’

  • 24/01/2017 | 21:34

Piktura vajore, pothuajse ‘të gjalla’

Jo rrallëherë shohim piktura, të cilat është shumë e vështirë t’i ndajmë nga realiteti, ngaqë janë të punuar aq me delikatesë dhe duken sikur të gjalla.


Ruddy Taveras, një piktor profesionist nga Republika Domenikane tregon aftësitë e tij me pikturat vajore.

r10

Çdo detaj duket tepër real ku reflektimi dhe transparenca është vërtet mbreslënëse.

r11Punimet e Taveras vështirë dallohen nga fotografitë, dhe një gotë e mbushur me qershi e cila qëndron në tavolinë.

r13Një pikturë “e gjallë”

main-qimg-b18d47976caee966ff516567615a1942-c

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë