Loading…

Pikëllimi në Mitrovicën e Veriut: Lule dhe qirinj për Ivanovic, mblidhen miqtë të shtëpia e tij

  • 16/01/2018 | 18:17

Pikëllimi në Mitrovicën e Veriut: Lule dhe qirinj për Ivanovic, mblidhen miqtë të shtëpia e tij

Para shtëpisë së Oliver Ivanovic në Mitrovicën e Veriut janë mbledhur miq dhe kolegë të tij të partisë, në pritje të kryhet obduksioni.


Ata ka ndezur qirinj dhe kanë vënë lule  pranë shtëpisë së politikanit serb, i cili u vra mëngjesin e së martës, në pritje për tu përshëndetur për herë të fundit me të.

Ivanovic u vra derisa po hynte në zyrat e partisë së tij SDS të martën, ndërsa të gjitha të dhënat tregojnë për vrasës profesionist që përdori revole me shurdhues.

Ai njihej si një ndër pak politikanë serb që haptazi kundërshtonte politikat e zyrtarëve shtetërorë të Serbisë ndaj Kosovës. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë